Endüstriyel Makaralar – Limit Endüstriyel

Endüstriyel makaralar, en zorlu koşullara ve aşınmaya dayanacak şekilde tasarlanmış hortum ve kablo makaralarıdır. Endüstriyel uygulamalar için çap olarak daha uzun bir hortum veya kordon gerektiğinde kullanılırlar.

Fabrikalarda, depolarda, üretim tesislerinde ve inşaat alanlarında kullanılırlar. Endüstriyel makaralar, sık sprey çıkışlarını, çok çeşitli sıcaklıkları, sert kimyasallara maruz kalmayı ve sürekli kullanım için tasarlanmıştır.

Çoğu zaman endüstriyel makaralar, su, hava veya yağ veya gres gibi ağır sıvıları püskürtmek için tasarlanmış yüksek basınçlı hortumları destekler. İçme suyu sistemleri, hava ve hidrolik aletler, yıkama ekipmanları, yakıt ikmali işlemleri, yağlama ve bakım bölmeleri, ark ve gaz kaynağı, kablo depolama, elektrikli aletler ve endüstriyel aydınlatmalar kullanımda veya depolama.

Makaraların endüstriyel ortamlarda kullanılması, işçi verimliliğini, üretkenliğini ve güvenliğini artırır. Kordonları ve hortumları saklamak ve untangled tutmak için kullanılırlar. Ancak ana amaçları, hortumları istenmeyen hasarlardan korumak ve en yüksek performansta çalıştıklarından emin olmaktır. Endüstriyel makaralar, açma kapama tehlikesi yaratabilecek gevşek kablo veya hortum gevşekliğini ortadan kaldırarak işyerinde güçlü, güvenilir ve güvenlik koşullarını iyileştirir.

Çoğu endüstriyel makara, manuel geri sarmayı gerektirmek yerine otomatik olarak geri çekilir. Bu özellik elektrik, yay veya pnömatik olarak çalışır ve minimum manuel çaba gerektirir. El ile geri sarmak için çalışanlara ihtiyaç duyanlar genellikle elle çevrilmiş bir krankla donatılmıştır. Bunlar, büyük bir makaraya benzer şekilde silindiriktir ve iç veya dış mekanlarda kullanılacak rüzgar kordonları, hortumlar, halatlar ve elektrik kablolarıdır.

Endüstriyel makaralar genellikle tavana veya zemine yatay olarak monte edilir. Manevra kabiliyetine ihtiyaç duyanlar, bir sapla veya tekerlekli bir araba parçasının bir parçası olarak, işçilerin tesis çevresinde yaygın olarak hareket etmeleri için tasarlanmıştır. Endüstriyel makaraların birkaç güvenlik özelliği vardır. Ayarlanabilir bir sürgü, hortum veya kordonun çekildiğinde makaradan dönmesini engeller ve kilitleme kilitleri hortum basıncını düzenlemeye yardımcı olan güvenlik mekanizmalarıdır.

Dış mekanda kullanım için elektrik kabloları taşıyan makaralar su geçirmez olmalı ve bir soket için bir açıklığa ve bükülmez bir soket montajına sahip olan termoplastik kablo yalıtımıyla donatılmalı ve bunların açılmaması veya karışması önlenmelidir. Elektrik kablolarını tutmak için birçok endüstriyel makara kullanılmaktadır. Dikkatli kullanılmalıdır, çünkü bir kablo veya kablo aşırı ısınma ve yangın tehlikesi yaratır.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com

  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 16:00

   

  WhatsApp chat