Araç Üstü Makaralar, hortum makarası,

Araç Üstü Makaralar
Araca monteli makaralar, farklı uygulamalar için kamyonlara veya kamyonetlere takılmak üzere tasarlanmış kablo ve hortum makaralarına işaret eder. Bu makaralar, hava hortumu makaraları, statik topraklama makaraları, su hortumu makaraları, kaynak kablosu makaraları, kablo makaraları gibi farklı tiplerde olabilir ve her türlü servis arabası veya mekanik kamyonda kullanılabilir.
Makaranın türü ve makaranın nasıl takıldığı, müşteriye ve hortum veya kablo makarasının uygulamasına bağlı olarak büyük ölçüde değişir. Bu nedenle, bir kamyona bir makara monte etmeden önce bazı faktörleri onaylamak çok önemlidir. Bir hortum makarası takıldığında, servis edilecek olan filo, kamyonda hangi sıvıların taşınacağını belirlemek için analiz edilmelidir.

Akışkanlar su, yağ veya yağ olabilir ve bu, ilk olarak forkliftin üzerine hangi tip hortum makarasının monte edileceğini belirlemeye yardımcı olur. İkinci faktör, kamyonun çalıştırılacağı iklimdir. İklim gerçekten çok sıcak veya çok soğuksa, kullanılan sıvıların uygun bir sıcaklıkta kalmasını sağlamak için hortum makaralarının ek ısıtma veya soğutma ekipmanına ihtiyacı olacaktır.

Ayrıca, sıvının korozif olup olmadığını da göz önünde bulundurmak önemlidir, çünkü hortum makarasında kullanılan malzemelerin türünü büyük ölçüde etkileyecektir. Hem hortum hem de kablo makaraları için diğer çevresel koşullar da dikkate alınmalıdır. Örneğin, makara nemli ortamlara maruz kalırsa, makaradaki makara veya herhangi bir metal kablo paslanma veya bozulmaya karşı savunmasız olabilir.

Monteli Kablo Makarası
Araç Üstü Makaralar – 
Yine bu zarar verici etkiler, korozyona, paslanmaya, yontmaya ve solmaya karşı dayanıklı veya önleyici olabilecek farklı malzemeler kullanılarak önlenebilir. Kamyona monte edilen makaralar, sıklıkla tarladaki kirletici maddelere maruz kalacağı için, ayrıca, nemin ve kirin, makara içinde toplanmasını engelleyecek, hava koşullarına karşı dayanıklı bir yaylı teneke kutu ile donatılmalıdır. Bu önlemler sonuçta uygulamalarınızda olağanüstü performans gösteren bir makaraya yol açacaktır.

Kablo veya hortum makarası, kullanıcı tercihine ve amaçlanan uygulamaya bağlı olarak çeşitli şekillerde araca monte edilebilir, ancak bunlar genellikle forkliftin arkasına monte edilir. Elde tutulan bir sistem kullanılacaksa, makaranın nakliye sırasında güvenli olduğundan emin olmak için bir destek sağlanmalıdır.

Araca birden fazla makara yerleştirilirse, kolay erişim sağlamak ve makaraların bakım gerektirmesi için sökülmesini sağlamak için aralarında yeterli boşluk bırakılmalıdır. Hortum makaraları için, monte edilen hortumun çapı, akış hızı gereksinimlerine göre belirlenmeli ve hortum, dağıtılan her ne olursa olsun, çalışma basıncını karşılayabilmelidir.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com

  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 16:00

   

  WhatsApp chat