Geri Çekilebilir Hortum Makaraları – Hortum sarma aparatı

Geri Çekilebilir Hortum Makaraları

Otomatik hortum sarma aparatı olarak da bilinen geri çekilebilir hortum makaraları, birkaç farklı geri çekme yöntemi ile otomatik olarak hortumun sarılması ve açılması için kullanılan silindirik cihazlardır. Bu, daha sonra otomatik bir cihaz yerine elle çevrilmiş bir krank ile donatılmış bir manuel hortum makarası, daha anlamlı bir şekilde daha üretken. Geri çekilebilir hortum makaraları, çeşitli uygulamalar için gereksinimleri karşılamak üzere üretilmiştir. Daha küçük versiyonlar bahçe hortumları gibi daha küçük çaplı ve daha hafif bir şekilde delinebilir.

İtfaiye ve inşaat hortumları için kullanılan geri çekilebilir hortum makaraları, ekstra uzunluk ve yükü desteklemek için daha büyük ve daha sert inşa edilmiştir. Bu uygulamalara ek olarak, sadece nakliye ve nakliye ve depolama için kullanılan diğerleri için kullanılan belirli makaralar bulunmaktadır.

Ayrıca, bazı geri çekilebilir hortum makaraları, hala sarılıyken ve canlı bağlantı hortumu makaraları olarak anılırken hortumun kullanılmasına izin verir. Bu hortum makaraları, tüketicilere kendilerini çeken kolay erişim ve depolama verimliliği sağlar. Geri çekilebilir hortum makaraları, birçok uygulamada alanın rahatlığını ve verimli kullanımını sağlar.

su hava hortum makarası

geri cekilebilir hortum makaralari

Geri Çekilebilir Hortum Makaraları – hortum sarma aparatı

Geri çekilebilir bir hortum makarasında, bir motor elektrik, hidrolik ve hava veya pnömatik güç ile geri çekme mekanizmasına güç sağlar. Bu çeşitli güç yöntemlerine ek olarak, geri çekilebilir hortum makaraları da yay ile güçlendirilebilir, bu da hortumu geri çekmek için bir

iç yayın kullanılması anlamına gelir. Bazı yaylı hortum makaralarında, yay motoru, kir ve nemden tamamen izole etmek için hermetik olarak sızdırmaz şekilde kapatılmıştır.

Birçok geri çekilebilir hortum makarası, herhangi bir uzunlukta pozitif uzatma durdurma ve kolay geri çekmeyi sağlayan bir kilitleme mekanizmasına sahiptir. Hortum sarma aparatı üretmek için kullanılan malzemenin en önemlilerinden biri olan geri çekilebilir hortum makaralarının üretilmesi konusunda birçok farklı tasarım seçeneği bulunmaktadır.

Bazı uygulamalar, tıp, gıda işleme ve ilaç endüstrilerinde olduğu gibi, 304L paslanmaz çelik gibi sıhhi bir malzemenin kullanılmasını gerektiren çok spesifik bir malzeme türünü gerektirir.

Bununla birlikte, endüstriyel imalat ve inşaat gibi endüstriler için, teknik özellikler çok daha geneldir, sadece çeşitli derecelerde çelik, paslanmaz çelik ve hatta alüminyum da içerebilen ağır hizmet tipi ve korozyona dayanıklı bir metal türü kullanılmasını gerektirir.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  0532 133 29 74
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com
  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 17:00

   

  WhatsApp chat