Hava Hortum Makaraları – Makarali-hava-hortum-tamburu – Limit Endustriyel

Pnömatik hortum makarası olarak da bilinen bir hava hortumu makarası iki tip hortum makarasına atıfta bulunabilir: biri, havayı iletmek için kullanılan bir hortum makarası ve iki, pnömatik gücü kullanan bir hortum makarasını sarmak ve gevşemek için hosing. Bir hortum makarası, çeşitli hortumların elle veya mekanik olarak sarılabileceği silindirik bir cihazdır.

Hava Hortum Makaraları
Hava Hortum Makaraları – Reelcraft Industries, Inc.
Hava hortumu makaralarının çoğu, genellikle çap olarak küçük olan hava boşluğuna ev sahipliği yapmak için tasarlanan tiptir. Hava hortumları, özellikle endüstriyel hava kompresörü gibi kaynağın hareket ettirilemeyecek kadar büyük olması durumunda, pnömatik gücün belirli bir mesafeye taşınması gerektiğinde endüstriyel ortamlarda özellikle faydalıdır.

Hava hortumu makaralarının taşıma uygulamaları geniş kapsamlı olsa da, hava hortumu makaralarının tek uygulamaları değildir. Hava hortumu makaraları, hortumun yere zarar vermeden yerine düzgün bir şekilde sarılmasını, emniyet tehlikelerinin önlenmesini ve verimi en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için depolama uygulamaları için de avantajlıdır.

Hava hortum makaraları otomotiv, imalat ve inşaat sektörlerinde ve çeşitli bakım projeleri için kişisel konutlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Hava hortumu makaraları genellikle metal, cam elyafı veya plastik gibi malzemelerden üretilir. Bu malzemelerin en yaygın olanları muhtemelen çelik, paslanmaz çelik, galvanizli çelik, alüminyum ve polietilendir. Ek olarak, iki ana tip hava hortumu makarası vardır: depolama ve sürekli akış.

Bir depolama makarası, hortum kullanımda değilken sadece depolama amaçlıdır. Sürekli akış makaraları, hortumun makara etrafında sarılı kaldığı süre boyunca kullanılabileceği şekilde tasarlanmıştır. Bu iki merkezi tasarım tipine ek olarak, hava hortumu makaraları, farklı geri çekilebilir seçenekler gibi çeşitli tasarım özelliklerine de sahip olabilir.

Çok çeşitli geri çekme yöntemleri olsa da, bunlar esas olarak manuel ve mekanik hortum makaralarına ayrılır. Manüel hortum makaraları, bir sap yoluyla fiziksel sargı gerektirir. Mekanik hortum makaraları, hortumun sarılması veya çözülmesi işinin çoğunu yapmak için elektrik, yay veya pnömatik güç kullanır.

Yaylı bir hava hortumu makarası, diğer mekanik geri çekilme seçeneklerinden biraz farklı bir şekilde tasarlanmıştır, çünkü yay motoru, hem kirden hem de nemden tamamen izole etmek için her zaman sızdırmaz bir şekilde sızdırmaz hale getirilmelidir.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  0532 133 29 74
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com
  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 17:00

   

  WhatsApp chat