Kablo makaraları

Elektrik Kablo Makarası

Kablo makaraları, sırasıyla elektriksel veya endüstriyel amaçlar için elektrik kablolarını iletken tutmak veya tutmak için tasarlanmış cihazlardır.

Kablo makaralarının ana fonksiyonu, elektrik kablosunu sarmak ve açmak olduğundan, kablo makaraları için birçok farklı geri çekme seçeneği bulunmaktadır. Manuel bir kablo makarası otomatik geri çekme mekanizmasına sahip değildir, ancak elle çevrilen bir krankla kolu vardır. Ayrıca, bir kablo makarası, kablonun geri çekilmesi için bir iç yayın kullanıldığı bir yay esaslı geri çekme yöntemine sahip olabilir. Kablo makaraları, konveyör sistemleri, çeşitli tipteki tepe vinçler, forkliftler, ormancılık ekipmanı, garaj kapıları, yük asansörleri, malzeme taşıma sistemleri, robotlu kaynak hücreleri, tiyatro ve sahne setleri, hava çalışma platformları ve ışık kuleleri gibi pek çok endüstride kullanılmaktadır.

elekrik kablo makarası

kablo makarası

Farklı kablo makaralarının yapımı, amaçlanan uygulamanın özel gereksinimlerine göre çok çeşitli şekillerde değişebilir. Örneğin, kablo makaraları tipik olarak ahşap, çelik, paslanmaz çelik ve plastik gibi malzemelerden yapılır. Ahşap kablo makaraları üç ana çeşittir: çelik triko, ihracat ve tek yönlü variller.

 • Kablo makaraları, taşınabilir,
 • aktif bağlantı,
 • katlanabilir,
 • depolama makarası ve
 • kablo düzeneği dahil olmak üzere beş farklı yapılandırmaya ayrılmıştır.

Portatif kablo makaraları, ekli bir tutamak kullanılarak elle taşınabilirken, gerilim bağlantı makaraları makara üzerinde güç iletebilir.

Aktif bağlantı kabloları pahalı ve ağır olmasına rağmen, uygulamalar için avantajları vardır. Katlanabilir makaralar düz katlanır ve saklama için faydalıdır. Depolama makaraları sadece depolama amaçlıdır ve kablo açılmamışsa kullanılamaz. 

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com

  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 16:00

   

  WhatsApp chat