Kaynak Hortum Makaraları

Kaynak makaraları kaynak yaparken çok düzgün bir çalışma sağlar. Bu ürünler farklı malzemelerden üretilebilir ve hatta daha fazla dayanıklılık için sert kaplamalı olabilir. Sürekli performans, uygulamanın yapısı gereği kaynak makaraları için önemli bir faktördür, bu nedenle kaynak makaraları en çok plastik veya cam elyafın aksine çelikten yapılır.

Bir kaynak makarası, geri çekilmeyi önlemek için hortumu yerinde tutan bir kilitleme cihazının bulunduğu bir özelliğe sahiptir. Kaynak makarası, hortumun sık sık hasar görmemesi nedeniyle hortumun servis ömrünü uzatır.

Kaynak makarası, farklı tipteki hortumların mekanik olarak veya manuel olarak sarılması için üretilen ürünlerden oluşan bir hortum makarasından tasarlanmıştır. Bu ürünler genellikle cihazı kontrol etmek için pnömatik, elektrikli veya yaylı güç kullanacaktır. Tahrik mekanizması, dış koşullardan korumak ve geri çekme özelliği için uzun bir servis ömrü sağlamak için kaynak makarasına sarılmıştır.

Bu cihazla ilgili ilginç olan, ekipmanın bakımı için mükemmel olan çok az sayıda bileşen kullanmasıdır, fakat iyi korunmuş bir kaynak makarası da oldukça sınırlı bir sızıntıya sahip olacaktır.

Bu ürün, hortumları ve kabloları düzgün ve güvenli bir şekilde organize ederek işyeri kazalarını önemli ölçüde azalttığı bilinmektedir. Diğer önemli güvenlik özelliği sızıntı önleme ile ilgilidir. Herhangi bir gazın sızmasını önlemek ve ayrıca istenmeyen materyalleri hortumun içine girmesini önlemek için güvenilir o-ring gereklidir.

Gazların pozitif ayrılması için kaynak makarasının gövdesine bağımsız bir çift döner takılabilir. Kaynak makarası esasen herhangi bir yüzeye monte edilebildiğinden, hortumlar ihtiyaç duyulana kadar depolanabileceğinden ve daha sonra kullanıcı hortumlara kolayca erişebildiğinden yüksek verimlilik sağlar.

Çoğu zaman kaynak makarası, iki elastik hortumunu tutacak şekilde donatılmıştır. Kauçuk hortum aleve ve ayrıca yağa dayanıklı özelliklere sahiptir. 

Bir kaynak hortumu makarası satın alırken dikkate alınması gereken bir takım noktalar vardır. İlk göze çarpan şeylerden biri, kaynak hortumu makarasının el krank veya yay geri çekilebilir kabiliyetleri için tasarlanması gerektiğidir.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  0532 133 29 74
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com
  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 17:00

   

  WhatsApp chat