Slip Ringler – Kayma halkası

Kayma halkası, sabit bir yapı ile döner bir yapı arasında elektrik bağlantısı yapan bir cihazdır. Kayma halkaları, aynı zamanda dönüşü korurken güç / veri aktarımına dayanan sistemlerde kullanılır. Bu sistemler, AC sistemleri, paketleme makineleri, alternatörler, rüzgar türbinleri ve kablo makaraları için elektrik jeneratörlerini içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir.

Yaygın olarak dönen elektrikli konektörler, döner, döner elektrik arayüzleri, elektrikli döner eklemler ve kolektörler olarak da adlandırılan kayma halkaları, genellikle sistem çalışmasını basitleştirir ve mekanik performansı iyileştirir.

Bir kayma halkası genellikle, dönen bir metal halkanın dış çapı üzerinde fırçalayan sabit bir grafit veya metal temastan oluşur. Akım, halka dönerken bağlantıyı yapmak için sabit fırçayla metal halkaya iletilir.

Kayma halkaları çok çeşitli boyutlarda gelir ve dönen tanklar, radyo teleskopları, havaalanı lambaları ve güç kürekleri gibi çeşitli uygulamalara uyum sağlamak için çeşitli konfigürasyonlarda (davul, tabak veya gözleme gibi) tasarlanabilir.

Cihazlar, elektrik gücü ve döner birliğin akışkanlar için yaptıkları sinyal ile aynı şeyi yaparlar ve döner bir makinede, döner bağlantı ile eş zamanlı olarak çalışmak için döner bağlantı ile birlikte ve döner makinelerden medyaya birlikte ve bunlardan güç göndermek için kullanılabilirler. döner birlik sunuyor. Kayma halkaları, en zorlu ortamlarda ve uygulamalarda bile zorlu gereksinimleri karşılarken, güvenilirlik ve uzun servis ömürleri ile bilinir.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com

  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 16:00

   

  WhatsApp chat