Yangın hortum makaraları – Limit Endustriyel

Yangın hortum makaraları, yangın hortumlarının elle veya mekanik olarak sarılabileceği silindirik cihazlardır. Potansiyel sınıfla mücadele etmek için tasarlandı Yangın riskleri, yangın hortumu makaraları kontrollü bir su kaynağına makul erişim sağlar. Tamamen uzatılmış yangın hortumunun tipik uzunluğu, 13 ila 19 mm arasında değişen çaplarda, 18 ila 36 metre arasındadır. Ayrıca, yangın hortumları, saniyede en az 0,3 L L su sağlayacak şekilde özel olarak üretilmiştir.

Yangın Söndürme Hortum Makaraları

Aylık ve yıllık olarak kontrol edilen yangın hortumu makaraları ulusal standartlara ve güvenlik yönetmeliklerine uygun olarak üretilmelidir. Yangın hortumu makaraları, yangınları söndürmek için su kaynağından çıkan yangın hortumu vasıtasıyla kolay erişim sağlamayı amaçlamaktadır. Yangın hortum makaraları tipik olarak üç ana tipte bulunur: topraklama, güçlendirici ve büyük çaplı, hepsi tipik hortum makaralarından daha yüksek bir hortum kapasitesine sahiptir.

Genel olarak kanvas veya diğer sentetik malzemelerden yapılmış olan yangın hortumları, aynı zamanda yassı hortumlar olarak da bilinen takviye hortumları veya katlanabilir hortumlar da dahil olmak üzere birçok tipte gelir. Yangın hortumları, yangın söndürücülerinin arızalanması durumunda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Yangın hortumları gerektiren tipik uygulamalar arasında otellerde, okul binalarında, alışveriş merkezlerinde, evlerde, depolarda, hastanelerde ve ofis binalarında yangınla mücadele ve yangınla kurtarma operasyonları bulunmaktadır. Yangın evlerinden yararlanan endüstriler inşaat, sanayi, ticaret, perakende, konut, tarım, otomotiv, askeri ve korumayı içermektedir.

İtfaiye makaraları diğer hortum makaralarından farklıdır, çünkü ekstra uzunluk ve yükü desteklemek için daha büyük ve daha serttirler. Buna ek olarak, yangın hortumu makaraları, benzersiz bir küresel vana kapatma cihazına, plastik veya katı pirinç hortum makarası ağızlığına ve montaj braketine sahiptir. Küresel vana kapatma tertibatı, yangın hortumunun, kolun bir hızlı hareketinde mümkün olan maksimum su akışını sağlamasına olanak tanır.

  Endüstriyel çözümlerimiz için atacağınız mesajlara aynı gün içerisinde, proje ve fiyat teklif taleplerinize mümkün olduğunca kısa sürede cevap veriyoruz. İletişim bilgilerinizi bırakmanız durumunda en kısa sürede sizinle iletişime geçiyoruz.

  Telefon:0262 606 0639
  eposta: iletisim@e-makara.com
  eposta: iletisim@limitendustriyel.com

  Aktif Saatler
  Pazartesi - Cumartesi 9:00 - 16:00

   

  WhatsApp chat